ZAPROSZENIE

 

 

W imieniu organizatorów X Długodystansowego Rajdu na Orientację

"DYMnO 2008" oraz władz samorządowych Pułtuska pragniemy zaprosić w dniach 13-15 czerwca wszystkich zwolenników marszów, biegów, jazdy rowerowej na orientację, a także bardziej wszechstronnych uczestników rajdów przygodowych. Start tegorocznej edycji rajdu przewidziano w centrum Pułtuska, położonego w północnej części Mazowsza, w odległości ok. 60 km od Warszawy, na skraju Puszczy Białej, na malowniczym brzegu Narwi.

Przed Pułtuskiem rzeka rozwidla się, opływając najstarszą część miasta, najdłuższy rynek w Europie z zamkiem i przyległymi kamienicami. Z tego też względu miasto często jest nazywane Wenecją Mazowsza. Od wschodu miasto graniczy z rozległymi lasami Puszczy Białej liczącej prawie 500 km kw.

            Ciekawa historia, cenne zabytki, walory przyrodnicze i dogodne położenie  wśród lasów nad Narwią stwarzają atrakcyjne miejsce do uprawiania wielu  dyscyplin turystyki kwalifikowanej, a zwłaszcza: pieszej, rowerowej,  kajakowej czy też przygodowej.

            Start wyznaczyliśmy spod Ratusza w centrum miasta i rynku. Rajd jest  adresowany nie tylko dla profesjonalistów, ale też dla osób  początkujących, które pragną spróbować swoich sił w tej rywalizacji i  dopasować długość trasy do własnych możliwości.

Można wystartować indywidualnie na jednej z tras na orientację: pieszej,  biegowej, rowerowej, bądź zespołowo na trasie ekstremalnej, gdzie  dodatkowo będzie pływanie kajakiem po rzece, a także dojdą odcinki  specjalne (m.in. nartorolki dostarczone przez organizatora) i zadania  specjalne z nawigacji.

 

Zapraszamy także osoby towarzyszące, które będą miały okazję podziwiać  rywalizujących uczestników, a także poznać walory Pułtuska i jego  okolic. Przy odrobinie chęci będzie można zwiedzić miasto i zamek z mapą  w ręku lub spróbować sił w niektórych konkurencjach rajdowych.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie rajdu www.dymno.prv.pl

Do zobaczenia na starcie.

Kierownik Rajdu Andrzej Krochmal