X Długodystansowy marsz (bieg, rowerowa jazda, rajd przygodowy) na orientację “DYMnO 2008”
Pułtusk, 14.06.2008 r.
Zadaniem uczestników imprezy będzie pokonanie w jak najkrótszym czasie trasy wyznaczonej w terenie w postaci punktów kontrolnych (PK) i naniesionych następnie na mapę. Wybór drogi między punktami należy do uczestnika. Warunkiem sklasyfikowania jest odnalezienie co najmniej jednego PK w czasie określonym dla danego etapu (nie dotyczy etapu kajakowego trasy
E). O wyniku końcowym decyduje czas pokonania trasy powiększony o ewentualne kary czasowe za niewykonanie lub błędne wykonanie zadań specjalnych (trasa E) lub za nie potwierdzenie PK (trasy A,B,C,E).TRASA A – dzienny, indywidualny marsz na orientację na dystansie 50 km (w trzech etapach o długości 25 km + 15 km + 10 km) w czasie 12 godz.,
TRASA B – dzienny, indywidualny bieg na orientację na dystansie 50 km (nw trzech etapach o długości 25 km + 15 km + 10 km) w czasie 10 godz.,
TRASA C – dzienna, indywidualna rowerowa jazda na orientację na dystansie 100 km (w trzech etapach o długości 50 km + 20 km + 30 km) w czasie 10 godz.
TRASA E – dzienny, zespołowy (2 osoby) rajd przygodowy na dystansie 85 km (w trzech etapach: 22 km marsz/bieg na orientację + 55 km rowerowa jazda na orientację + 10 km pływanie kajakiem na orientację + 1 zadanie specjalne “Pamięciówka” i 2 odcinki specjalne w czasie 15 godz.
II. TRASY
A
etap 1: prolog – scorelauf (kolejność potwierdzania PK dowolna choć w kolejności alfabetycznej w karcie startowej) o długości 4,6 km z 7 PK, a następnie
klasyk o długości 22 km z 12 punktami kontrolnymi (PK) należy pokonać w żądanej kolejności w orientacyjnym czasie 6 godzin.
etap 2: klasyk o długości 15 km z 8 PK należy pokonać w żądanej kolejności w ciągu przewidywanych 3,5 godziny.
etap 3: scorelauf o optymalnej długości 10 km z 10 PK w ciągu przewidywanych 2,5godziny. Należy potwierdzić wszystkie naniesione na mapie PK w dowolnej kolejności choć w kolejności alfabetycznej na karcie startowej.
Na drugi i trzeci etap wspólna karta.
Kary czasowe za niepotwierdzenie PK
za każdy niepotwierdzony PK - 60 min.
B
etap 1: prolog – scorelauf (kolejność potwierdzania PK dowolna choć w kolejności alfabetycznej w karcie startowej) o długości 4,6 km z 7 PK, a następnie
klasyk o długości 22 km z 12 punktami kontrolnymi (PK) należy pokonać w żądanej kolejności w orientacyjnym czasie 5 godzin.
etap 2: klasyk o długości 15 km z 8 PK należy pokonać w żądanej kolejności w ciągu przewidywanych 3 godzin.
etap 3: scorelauf o optymalnej długości 10 km z 10 PK w ciągu przewidywanych 2 godzin. Na podstawie mapy należy potwierdzić wszystkie naniesione PK w dowolnej kolejności choć w kolejności alfabetycznej w karcie startowej.
Na drugi i trzeci etap wspólna karta.
Kary czasowe za niepotwierdzenie PK
za każdy niepotwierdzony PK - 60 min.
C
etap 1:klasyk (PK 1) i scorelauf (9 PK ) + Odcinek specjalny z 2 PK - o optymalnej długości około 55 km z 15 PK Na podstawie mapy należy potwierdzić wszystkie naniesione PK. Kolejność potwierdzeń PK 1, (A,B,C kolejność potwierdzeń dowolna), PK 5,6, OS II (PK 7,8), PK 9-15
etap 2: scorelauf o długości 20 km z 10 PK,
etap 3: klasyk o długości 30 km z 8 PK
Na mapie w skali 1 : 50 000 dużymi kółkami zaznaczono obszary położenia danego PK lub OS II, natomiast obok na fragmentach map w skali 1:10000 (mapa bno) lub 1 : 25 000 naniesiono ich szczegółowe położenie.
Kary czasowe za nie potwierdzenie PK
za każdy niepotwierdzony PK - 60 min.
za każdorazowy przejazd rowerem przez kładkę dla pieszych na Narwi – 15 min.
Poruszanie się
szosa nr 618, którą zawodnicy przecinają jest zabronione.E
etap 1: prolog – scorelauf (kolejność potwierdzania PK dowolna choć w kolejności alfabetycznej na karcie startowej) o długości 4,6 km z 7 PK, a następnie przejazd rowerem 2,5 km na kolejny etap bno,
klasyk o długości 20 km z 12 punktami kontrolnymi (PK) należy pokonać w żądanej kolejności w ciągu planowanych 6 godzin.
ZS1 znajduje się na PK15. Jest to tzw “pamięciówka” . Na podstawie mapy będącej do wglądu u sędziego należy odnaleźć 3 dodatkowe PK w postaci płaskich papierowych lampionów znajdujących się w lesie w odległości do 200m od PK15. Można wielokrotnie wracać do mapy.
etap 2 scorelauf kajakowy o optymalnej długości około 10 km z 11 PK. Na starcie etapu kajakowego zawodnicy otrzymają specjalne mapy i karty startowe na ten etap. Wszystkie PK będą dostępne bez wysiadania z kajaka. Wejście na etap do godz. 18.00
OS I klasyk nartorolki o długości ok. 1,25 km z 2 PK
ZS “Pamieciówka”. Na podstawie mapy wywieszonej na starcie należy odnaleźć 3 PK PK w postaci płaskich papierowych lampionów znajdujących się w parku w odległości ok. 150 m od startu. Można wielokrotnie wracać do mapy.
etap 3: klasyk RJnO (PK 1) i scorelauf ( pozostałe 9 PK) + OS II z 2 PK - o optymalnej długości około 55 km z 15 PK i odcinkiem specjalnym OS. Na podstawie mapy należy potwierdzić wszystkie naniesione PK. Kolejność potwierdzeń patrz jak na trasie C etap 1.
Na mapie w skali 1 : 50 000 dla niektórych PK oraz OS II dużymi kółkami zaznaczono obszary położenia danego PK, natomiast obok na fragmentach map w skali 1:10 000 (mapa bno) lub 1 : 25 000 naniesiono ich szczegółowe położenie.
OS polega na odnalezieniu 2 PK znajdujących się na wyrysowanej na mapie linii.
Poruszanie się szosa nr 618 , którą zawodnicy przecinają jest zabronione.
Łączny limit na pokonanie całej trasy E wynosi 15 godzin.
Kary czasowe za nie potwierdzenie PK, niewykonanie ZS lub OS :
- za każdy niepotwierdzony PK na etapach 1 i 3 - 60 min.
- za każdy niepotwierdzony PK na OS
- 30 min- za każdorazowy przejazd rowerem po kładce dla pieszych nad Narwią – 15 min.
-
za każde potwierdzenie PK z innej trasy bądź nie potwierdzenie PK na ZS – 20 min.III. MAPY
A,B
etap 1: mapa kolorowa topograficzna w skali 1 : 25000, aktualność 1983 i 1984
mapa do bno w skali 1 : 5 000 ‘Pułtusk” akt. maj. 2005 z poprawkami.
mapa do bno w skali 1:10 000 “Pawłówek” aktualność X 2004 i “Szygówek” akt. 2006 (doszła nowa szosa asfaltowa) PK 2 i PK 10 oraz PK 6 i PK 9 występują na obydwu mapach. Należy je potwierdzić jeden raz.
etap 2: mapa do bno w skali 1:10 000 “Pawłówek”
etap 3: mapa do bno w skali 1:10000 “Lasek” akt. listopad 2002 (uwaga na kilka wycinek i
na przejście przez szosę z ośrodka).
C
etap 1,2,3:
Mapa podstawowa -
mapa topograficzna w skali 1 : 50000, aktualność – 2006 r.
Mapy pomocnicze -
mapy topograficzne GUGiK w skali 1 : 25000 aktualność – 1981r. oraz
w skali 1 : 10000 aktualność – 1999 r.
mapy do BnO w skali 1 : 10 000
Mapy miejscami aktualizowane w okolicy PK.
E
etap 1,2 jak dla tras C
IV. PUNKTY KONTROLNE I KARTY STARTOWE
Telefon alarmowy kier. imprezy 0 605 403 929.
V. START, META, CENTRUM (sekretariat)
Sekretariat jest czynny w dniu 13.06.2008 (piątek) od godz. 20.00 – 24.00 i
14.06.2008(sobota) od godz. 6.00 – 6.25 w szkole i 6.30 – 9.00 na starcie
Godz. 7.00 - start uczestników na etap I trasy A i E.
Godz. 9.00 – start uczestników tras B i C na dystansach maksymalnych (B50 i C100) oraz uczestników trasy A , B i C na etap 1.
Godz. 10.00 – start uczestników tras B i C na pozostałych dystansach ( B15, B10 oraz C20)
Dystans 25 km 15 km 10 km
Trasa A 6 godz.-13.00 3,5 godz.-16.30 2,5 godz.-19.00
Trasa B 5 godz.-14.00 3,0 godz.-17.00 2,0 godz.-19.00
Dystans 50 km 30 km 20 km
Trasa C 5 godz.-14.00 3,0 godz.-17.00 2,0 godz.-19.00
Dystans 25 km (bno) + 10 km (kajak) 50 km (rjno)
Trasa E 6 godz.-13.00 7,0 godz. – 20.00
VI. NUMERY STARTOWE
VII. KLASYFIKACJA
VIII. NAGRODY
IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
WYTRWAŁOŚCI I POWODZENIA NA TRASIE
Ż Y C Z Ą O R G A N I Z A T O R Z Y